Pravda o cene webstránky: Koľko stojí webstránka?

Budem úprimný, cena web stránky sa odvíja od mnohých faktorov. Nejde však vždy o pridanú hodnotu na kvalite. Poznám mnoho spoločností, ktoré sa snažia presadiť na inzertných portáloch a pre ne majú nižšiu sumu ako v realite.

Prečo by som mal trestať zákazníka vyššou cenou, keď si ma nájde mimo inzertného portálu? A aj tak dostane rovnakú kvalitu webstránky?

Poloha spoločnosti

Rozdiely v cene webstránok vieme spozorovať cez ich polohu. Najdrahšie sú pochopiteľne v Bratislave a najlacnejšie na juhu, či východe krajiny. Prečo je to tak?

Pre príklad, spoločnosť v Banskej Bystrici, vďaka nízkym nákladom na prenájom kancelárií, prípadne vlastnej nehnuteľnosti majú nižšie náklady a vedia ísť s cenou nižšie. Naopak v Bratislave sú náklady na kancelárie vyššie a preto aj výsledná cena bude vyššia. Tak isto rozdiel je aj v hodinovej sadzbe programátora, ceny sa pohybuje od 20€-50€ a stretol som sa už aj s hodinovkou 100-150€. Šialené, nie? Rozdiel medzi tým, čo si pýtajú je až 700%? 

Obidve spoločnosti fungujú na rovnakom systéme WordPress a stránky vyzerajú dosť podobne. Jedna stránka stála 200€ a druhý by za ňu zaplatil 1200€. U nás sa Vám to nestane. Ponúkam moje služby na portáli jaspravim.sk od 40€ tu na stránke nájdete od 60€, ale v cene máte (sk, eu) doménu a hosting. Fair, nie?

Agentúra, či živnostník, freelancer?

Opäť je dôležitá poloha spoločnosti a to, ako sa chce kto nabaliť. Veľakrát čítam, že stránku nezverím agentúre, lebo to bude drahé. Treba si uvedomiť, že nie každý má talent, papier na všetko. Sám rozdeľujem svoju prácu medzi grafičky a copywriterov. Pokiaľ je dohodnutá korektná suma medzi freelancermi, vieme podliezť cenu agentúry a výsledok bude rovnaký. 

Takže koľko stojí webstránka?

Ako som spomínal, konkurencia tvorí jednostránkové webstránky (one page web) od 200€. U nás je rýchla, jednoduchá, prezentačná webstránka za 60€ s doménou a hostingom. Neplatíte nič navyše, len ďalší rok sa hradí 15€ za hosting a 15€ za doménu. Celá webstránka Vás stojí len 30€ ročne. 

Vždy na nájde niekto, kto chce mať viac detailov na stránke, niečo dorobiť, pridať, prípadne mať 100 podstránok. Nie je problém. Po vyčerpaní štyroch hodín, ktoré sú určené na webstránku si počítam len 10€/hodina. Počas tejto hodiny sa naozaj venujem len Vám a nenájdete ma nikde sedieť na káve, či telefonovať s priateľkou. Všetok čas venovaný stránke Vám viem zdokladovať.

Je reálne stihnúť spraviť webstránku za 4 hodiny? Samozrejme, mnoho webstránok, ktoré som vytvoril za menej ako štyri hodiny sú na internete a získavajú klientom nových zákazníkov. Stačí sa pozrieť na moje referencie, prípadne portfólio.

Čo dostanete v rámci najlacnejšej webstránky na trhu?

Za 60€ dostanete doménu, vlastný hosting, základnú SEO optimilizáciu a zabezpečenie stránky.